حذف شماره اسلاید در پاورپوینت — به زبان سادهتعداد بازدید ها:
1

استفاده از شماره اسلاید روش خوبی برای حرکت سریع به یک اسلاید خاص در یک فایل ارائه پاورپوینت محسوب می‌شود. اما در صورتی که حس می‌کنید در ارائه‌تان نیازی به این شماره‌ها ندارید می‌توانید اقدام به حذف شماره اسلاید در پاورپوینت بکنید.

حذف شماره اسلاید در پاورپوینت از یک یا همه اسلایدها

ابتدا ارائه پاورپوینت خود را که شامل شماره‌های اسلاید است و می‌خواهید آن‌ها را حذف کنید باز نمایید. شماره اسلاید به طور معمول در گوشه چپ-بالای هر اسلاید قرار دارد.

حذف شماره اسلاید

سپس به گروه Text در زبانه Insert بروید و گزینه Slide Number را انتخاب کنید.

حذف شماره اسلاید

زمانی که این گزینه را انتخاب کردید، کادر محاوره‌ای Header and Footer باز خواهد شد. در زبانه Slide تیک گزینه Slide Number را بردارید. اگر می‌خواهید عدد تنها از اسلاید منتخب حذف شود، روی دکمه Apply کلیک کنید. اگر می‌خواهید اعداد را از همه اسلایدهای موجود در ارائه حذف کنید، روی دکمه Apply to All کلیک کنید.

حذف شماره اسلاید

حذف شماره اسلاید از اسلاید عنوان

ممکن است بخواهید شماره اسلاید را صرفاً از اسلاید عنوان ارائه حذف کنید. شماره‌گذاری روی این اسلاید عموماً غیرضروری است، چون مشخص است که نخستین اسلاید ارائه است.

برای حذف شماره اسلاید از صرفاً این اسلاید، گزینه Slide Number را از گروه Text انتخاب کرده و کادر محاوره‌ای Header and Footer را بار دیگر باز کنید. این بار تیک کنار گزینه Don’t Show on the Title Slide را بردارید.

اگر بر حسب تصادف زمانی که این کادر محاوره‌ای را باز می‌کنید، در اسلاید عنوان قرار دارید، در این صورت می‌توانید دکمه Apply را بزنید. اما اگر در یک اسلاید دیگر بودید، باید روی دکمه Apply to All کلیک کنید تا عمل کند.

حذف شماره اسلاید

اگر این مطلب برای شما مفید بوده است، آموزش‌های زیر نیز به شما پیشنهاد می‌شوند:

==

به عنوان حامی، استارتاپ، محصول و خدمات خود را در انتهای مطالب مرتبط مجله فرادرس معرفی کنید.

telegram
twitter